Kukkumiskaitsmed

Mis on kukkumiskaitsmed ning miks neid vaja on?

Kukkumiskaitsmeid on erinevat tüüpi, paneme nad kirja olulisuse järjekorras:

  • Raamikaitsmed (rahvakeeli kukkumispunnid) summutavad löögienergiat. Lisaks säästavad lohisemisel gondleid suurematest vigastustest.
  • Mootorikaante katted kaitsevad kalleid mootorikaasi purunemise eest, vähendades kordades tekkivat materiaalset kahju.
  • Ketikaitse – ei lase jalal keti ja tagumise ketiratta vahele jääda
  • Rattavõlli otstesse kinnituvad kaitsmed kaitsevad amorte ja pidureid
  • Kiige külge kinnituvad pukakronsad kaitsevad kiiget

Kukkumiskaitsmete plussid ja miinused:

Plussid

Gondlid jäävad terveks – Väikesel kiirusel kukkumise korral võtavad kukkumiskaitsmed kogu löögi enda peale ning gondlid saavad halvimal juhul vaid mõne kriimu. Uus kukkumiskaitse maksab paarkümmend eurot, uus gondel aga paarsada.

Mootorikaaned jäävad terveks – Tihti ei osata arvatagi, et kukkumisel saavad kannatada ka mootori küljekaaned. Küljekaaned saavad pea alati kriibitud ning harvad pole ka juhud kui kaanest hakkab pärast kukkumist õli lekkima. Jällegi – uus kaas võib sõltuvalt tsiklist maksta kuni paarsada eurot.

Väike kukkumine ei jäta üldse jälgi – Palju on olukordi, kus mootorratas vajub koha peal külili. Raamikaitsmed aitavad sellistes olukordades suurepäraselt, kaitstes jällegi koledate kriimude ja mõlkide eest.

Lisavad “võidusõidu” välimust – GB Racing mootorikatted lisavad ka tänavarattale “Race” olemust.

Ehk siis kukkumiskaitsmete kasutamise suurim pluss on rahaline – uus kaitse on oluliselt odavam kui mootorratta keredetailid või mootorikaaned.

Miinused

Raamikaitse takerdub ja ratas hakkab rulluma – Suuremal kiirusel kukkudes hakkab tsikkel libisema. Raamikaitse võib asfaldiauku või pinnasesse kinni jääda ning mootorratas paiskub õhku ja hakkab rulluma. Rullumise tagajärjed on rahaliselt alati väga kallid.
Mootorratas võib ka ilma raamikaitsmeta rulluma hakata. Ehk raamikaitse ei põhjusta alati rullumist, küll aga on selle tõenäosus suurem.
GB Racing pakub ka madalamaid, “Race” raamikaitsmeid, mis ei kaitse gondleid, aga aitavad ära hoida rullumist ning vigastusi mootorratta raamile.

Kruusal ning pehmel pinnasel kasutud – Kruusale ning pehmele pinnasele sattudes ei ole kukkumiskaitsmetest suurt kasu ning kõik gondlid saavad kriibitud.

GB Racing Kukkumiskaitsmed

MRT Tech tootevalikus on GB Racing kukkumiskaitsmed.

Enda tsiklile sobivad kaitsmed leiad meie e-poest: shop.sbk.ee

GB Racing on asutatud aastal 2007 ning teeb tihedat koostööd professionaalsete võidusõitjate ja meeskondadega, et välja töötada võimalikult kvaliteetsed kukkumiskaitsmed. Ettevõtte lühikese tegutsemisaja jooksul on GB Racing tõusnud kukkumiskaitsmete tootjate etteotsa, pakkudes kena disainiga, tugevaid ja hästi sobivaid kaitsmeid paljudele mootorratastele. Toodete väljatöötamisel kasutatakse 3D CAD modelleerimist ja prototüüpimist, kvaliteetseid materjale ning survevalu tehnikat.

GB Racing on ainus kukkumiskaitsete tootja, kes on saanud heakskiidu Rahvusvaheliselt Motospordi Föderatsioonilt.

« 1 kohta 29 »

Leave A Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga